ES Other languagesPlaça de l'Ajuntament, 1 - 08830 Sant Boi de Llobregat
Sant Boi Boig per tu

Ajuntament de Sant Boi de Llobregat

12/11/2018 03:30:56 AM
Ajuntament Ciutat Tràmits Participa Comunicació
Portal de Transparència. Obre enllaç extern en una finestra nova
Imprimir


Marc Gasol, guanyador de la Nit de l'Esport 2006




El Club Beisbol i Softball Sant Boi, millor entitat i millor equip de l'any

10/30/2006

El jugador de bàsquet Marc Gasol, campió del món amb la selecció espanyola aquest estiu, ha estat proclamat com el millor esportista masculí de Sant Boi de l'any 2006. La XIV Nit de l'Esport, que va tenir lloc dissabte a la nit a l'hotel NH Sant Boi, també va premiar Montse Poza, jugadora de la Unió Esportiva Santboiana i de la selecció de rugbi, com la millor esportista femenina. Els guardons al millor equip i la millor entitat de 2006 van correspondre al Club de Beisbol i Softball Sant Boi. Els equips i esportistes del Club Gimnàstic Can Massallera van aconseguir els tres premis reservats a les promeses, mentre que el Club Ciclista Sant Boi i la UE Santboiana també van guanyar dues de les categories convocades.

Sant Boi celebra des de 1993 la seva Nit de l'Esport per distingir els millors de l'any i aplegar en un sopar tots els agents del sistema esportiu local. L'organització convoca cada any onze categories. Al llarg dels anys, el premi ha distingit esportistes de la talla de Pau Gasol (2001), el nedador Eduard Lorente (2000, 2002 i 2005), el jugador de rugbi Albert Malo (1993), la taekwondista Rebeca Latorre (1993 i 1997) o el corredor de curses de fons Agustí Roc (2003).

En aquesta edició s'ha fet un reconeixement pòstum a tres persones del món de l’esport local que ens han deixat recentement: Pedro Guijarro, del CF Ciutat Cooperativa; Joan Puig, del Club de Bàsquet Sant Boi i Agustí Torrents, del Centre Excursionista Sant Boi. També s'ha reconegut públicament la tasca de tres entitats que enguany celebren 25 anys d'història: el Club Petanca Casablanca, el Centre Recreatiu Ciutat Cooperativa i el Centre Excursionista Sant Boi.

Millor esportista masculí

Guanyador: Marc Gasol (Akasvayu Girona). Campió del món de bàsquet

Finalistes: Eduard Lorente (Club Natació Sant Andreu) i Marc Carrillo (Club Beisbol i Sotball Sant Boi)

Millor esportista femenina

Guanyadora: Montserrat Poza (UE Santboiana). Campiona de la Copa Catalana de rugbi, integrant de les seleccions catalana i espanyola i participant al Campionat del Món de Rugbi

Finalistes: Adriana Farrés (AE Club Natació Sant Boi)

Millor equip

Guanyador: Sènior del Club de Bèisbol i Sotfball Sant Boi. Campió de la Copa del Rei i tercer a la Lliga Nacional de Divisió d'Honor de Beisbol

Finalistes: Sènior de la UE Santboiana i júnior del Club Ciclista Sant Boi

Millor entitat

Guanyadora: Club Beisbol i Sotfball Sant Boi. Campiona de la Copa del Rei, tercera a la Lliga Nacional de Divisió d'Honor sènior, campiona de Catalunya sènior i sotscampiona infantil i cadet

Finalistes: Club Voleibol Sant Boi i UE Santboiana

Millor trajectòria

Guanyador: Ferran Velasco (Unió Esportiva Santboiana). Capità de la selecció espanyola de rugbi, guanyador de diversos títols de la Lliga Nacional de Divisió d'Honor i més de vint anys de carrera esportiva a la UE Santboiana

Finalistes: Francisco Padilla (Club Petanca Ciutat Cooperativa) i Rubén Sanz (AE Club Natació Sant Boi)

Millor tècnic

Guanyador: Jesús Ruiz (Club Ciclista Sant Boi). Tres medalles d'or al Campionat d'Espanya de Pista júnior de ciclisme i cinc medalles als campionats de Catalunya de fons i contrarrellotge

Finalistes: Lluís Fontanals (Club Bàsquet Sant Boi) i Pablo Tomás García (UE Santboiana)

Millor directiu

Guanyador: Pedro López (Club Ciclista Sant Boi). Vint anys en la presidència del club i contribució decisiva al prestigi nacional i internacional de la Cursa Ciclista del Llobregat

Finalistes: Joan Palau (UE Santboiana) i Cándido Santos (Club Voleibol Sant Boi)

Millor promotor de l'esport escolar

Guanyador: Alfonso Gómez (Institució Balmes). Dotze anys de promoció del bàsquet i el futbol sala amb nois i noies amb necessitats educatives especials

Finalistes: Centre Recreatiu Ciutat Cooperativa i Club de Beisbol i Softball Sant Boi

Millor esportista promesa masculí

Guanyador: Adrián Ligero (Club Gimnàstic Can Massallera). Campió d'Espanya de gimnàstica artística de base (nivell 2 iniciació) i campió de les modalitats de terra, salt, cavall amb arcs i barra

Finalistes: Aleix Heredia (Escola Esportiva Llor) i Daniel Matías (Club Beisbol i Softball Sant Boi)

Millor esportista promesa femenina

Guanyadora: Rocío Cobos (Club Gimnàstic Can Massallera). Campiona d'Espanya de gimnàstica artística de base (nivell 3 iniciació) en la modalitat de salt i campiona de Catalunya del concurs general

Finalistes: Silvia Amat (Associació Santboiana de Shotokan) i Paloma Dorvil (AE Club Natació Sant Boi)

Millor equip promesa

Guanyador: equip d'iniciació del Club Gimnàstic Can Massallera. Campió d'Espanya de gimnàstica artística de base per equips (nivell 1 iniciació)

Finalistes: sub-10 del Club Escacs Ciutat Cooperativa i cadet de la UE Santboiana


Finalistes del IV premis TAW a l'Accessibilitat Web Pautes d'Accessibilitat per al Contingut en la Web (WCAG) 1.0 Distinció de Ciutat de la Ciència i la Innovació Segell infoparticipa 2014

© Ajuntament de Sant Boi de Llobregat - Pl. Ajuntament, 1 - 08830 Sant Boi de Llobregat - Tel. 93 635 12 00 - Fax 93 630 18 56 - Avís legal - Accessibilitat - webmaster - mapa del web - Protecció de dades